Archiwum autora: Admin

50. rocznica śmierci Marka Hłaski

14 czerwca mija 50. rocznica śmierci Marka Hłaski – polskiego pisarza i scenarzysty filmowego. Prezentujemy kilka informacji o twórczości i życiu pisarza.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Akcja „Bookcrossing – uwalniamy książki”

12 czerwca przypada Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach organizuje akcję BOOKCROSSINGU przez cały rok. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, tak, aby ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu. Takie książki opatrzone są stosowną informacją o bookcrossingu. Abyśmy jednak mogli organizować akcję darmowego krążenia książek w naszym społeczeństwie prosimy wszystkich chętnych o przynoszenie do naszej biblioteki egzemplarzy, które mogą wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Jeśli macie Państwo w swoich domowych zbiorach książki beletrystyczne, w dobrym stanie, które nie są już Wam potrzebne i nie wiecie co z nimi … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

INFORMACJA

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień informatyki

Dziś przypada Dzień Informatyki. Prezentujemy księgozbiór na ten temat. Zapraszamy do lektury

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Zajęcia edukacyjne o Julianie Tuwimie z okazji 100-lecia województwa łódzkiego

6 czerwca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne dla dwóch klas V ze Szkoły Podstawowej w Wartkowicach. Spotkanie dotyczyło życia i twórczości Juliana Tuwima i zorganizowane zostało z okazji 100-lecia województwa łódzkiego, gdyż poeta był silnie związany z Ziemią Łódzką, urodził się i wychował w Łodzi. W czasie zajęć, po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, dzieci miały do wykonania kilka zadań dotyczących Tuwima, ukrytych w wagonach lokomotywy. Dziękujemy uczniom z Wartkowic za aktywny udział w zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Rok 2019 rokiem Stanisława Moniuszki

20 lipca 2018 r. Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowili rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, ponieważ tego roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora. Stanisław Moniuszko urodził się 5 maja 1819 w Ubielu, zmarł 4 czerwca 1872 w Warszawie. Pochowany został na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Był wybitnym dyrygentem, organistą, pedagogiem. Moniuszko sprawował także funkcję dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie. Jest twórcą polskiej opery narodowej. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery Halka i Straszny dwór. „Stanisław Moniuszko to wielki kompozytor, bez Jego geniuszu nie byłoby polskiej opery narodowej. Stawiamy go na piedestale pośród innych polskich kompozytorów narodowych, takich jak Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski oraz Karol Szymanowski” (Źródło: senat.gov.pl; sejm.gov.pl).

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Tydzień lasu i zadrzewień

W dniach 1-7 czerwca obchodzony jest Tydzień lasu i zadrzewień. Jest to święto, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o lesie oraz znaczenia lasu dla środowiska. Wpisujemy się w to święto prezentując książki o lesie i drzewach, które posiadamy w naszych zasobach i zapraszamy miłośników przyrody do skorzystania z opracowań na ten temat.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka :-)

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Zajęcia z dziećmi

31 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa 4-latków z przedszkola przy ul. Przejazd wraz z wychowawczyniami. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym o Marii Konopnickiej i jej twórczości w ramach projektu „Wielcy Polacy”, realizowanego na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi mali goście obejrzeli prezentację o poetce, która jest nam szczególnie bliska, gdyż przez 10 lat mieszkała w Bronowie k. Poddębic i m.in. tutaj tworzyła swoje wiersze dla dzieci. Nawiązując do książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają krasnoludki i czym się zajmują. W związku z tym, że jutro przypada Dzień Dziecka na dzieci czekał też w bibliotece symboliczny cukierek oraz serdeczne życzenia zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Dziecka – zapraszamy :-)

Opublikowano Aktualności | Skomentuj