Archiwum autora: Admin

20. rocznica śmierci Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

4 lipca 2000 r. zmarł Gustaw Herling-Grudziński, polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. W tym roku obchodzimy 20 rocznicę jego śmierci. Jego dorobek literacki to m.in. ”Żywi i umarli”, „Inny świat”, ”Podróż do Burmy”, „Pierścień”, „Portret wenecki”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

5. rocznica śmierci pisarki Krystyny Siesickiej.

3 lipca przypada 5. rocznica śmierci pisarki Krystyny Siesickiej. Siesicka była autorką wielu książek dla młodzieży m.in. „Beethoven i dżinsy”, „Jezioro Osobliwości”, ”Fotoplastykon”, „Piosenka koguta”, „Powiem Julce”. Pisała także scenariusze do filmów fabularnych takich jak: Urszula (1970) z Ryszardą Hanin, Jezioro osobliwości (1972) czy Żuraw i czapla (1985). Zmarła 3 lipca 2015 r. w Warszawie.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień psa.

1 lipca to Światowy Dzień Psa, pamiętajmy więc szczególnie o naszych czworonożnych przyjaciołach

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawka owocowa :-)

Lato w pełni, a wraz z nim na naszych stołach pyszne, soczyste owoce… My natomiast polecamy nasze „owocowe” pozycje książkowe Smacznego czytania !

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Ojca :-)

Dziś obchodzimy Dzień Ojca W Polsce obchodzimy go dopiero od 1965 roku. Wszystkim Tatusiom, w dniu Ich święta, życzymy wszystkiego najlepszego

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – Bookcrossing

16 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek- Bookcrossing. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

„Książkowe imieniny” w bibliotece powiatowej :-)

Drodzy Czytelnicy! Tym razem w naszym bibliotecznym kąciku promujemy książki, w tytule których znajdziemy imiona. Może któraś z nich przypadnie Wam do gustu

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

INFORMACJA

Informujemy, iż na mocy Zarządzenia Nr 6/2020 Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biblioteka będzie nieczynna. Na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 2245 oraz 2019 r. poz. 1043 i poz. 1495.) dzień 12 czerwca 2020 roku (piątek) ustala się dla pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach dniem wolnym od pracy w zamian za święto 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, przypadające w bieżącym roku w sobotę.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

105. rocznica urodzin poety księdza Jana Twardowskiego.

1 czerwca obchodzimy 105 rocznicę urodzin poety księdza Jana Twardowskiego. Ksiądz Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie. Ukończył naukę w Seminarium Duchownym w Warszawie, gdzie 4 lipca 1948 r. przyjął święcenia kapłańskie. Po studiach przybył do parafii w Żbikowie, gdzie był wikarym. Od 1959 aż do emerytury był rektorem kościoła sióstr Wizytek w Warszawie, gdzie głosił kazania dla dzieci, którym później zadedykował m.in. zbiory: Zeszyt w kratkę oraz Patyki i patyczki. Ksiądz Jan był również wieloletnim wykładowcą i wychowawcą pokoleń kleryków w warszawskim seminarium. Wielką popularność przyniósł mu wydany w 1970 tom Znaki ufności. Liryka księdza Twardowskiego traktuje zarówno o Bogu, jak i o ludziach i … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Dziecka :-)

Opublikowano Aktualności | Skomentuj