Dzienne archiwum: Czerwiec 14, 2016

Konkurs plastyczny „Przeczytałem – Obejrzałem – Polecam” – informacja

Uprzejmie informujemy, iż finał Konkursu plastycznego „Przeczytałem – Obejrzałem – Polecam” odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach. Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Spotkanie autorskie oraz warsztaty z pisarzem literatury dziecięcej Michałem Zawadką.

14 czerwca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie oraz warsztaty z pisarzem literatury dziecięcej Michałem Zawadką. W czasie spotkania nasz gość przybliżył, zaproszonym na warsztaty 5-latkom A z przedszkola przy ul. Przejazd, historie powstawania książki. Dzieci dowiedziały się m.in. co to są hieroglify, pismo klinowe, papirus. Mogły też przekonać się osobiście na czym polega indiańskie sznurkowe pismo „kipu”, jak posługiwać się czcionkami Gutenberga oraz w jaki sposób czytają książki osoby niewidome. Michał Zawadka zapoznał również naszych najmłodszych czytelników ze swoją twórczością, nawiązując do swoich książek: „Mądrość z natury”, „ Galeria bajek” i „Zarządzanie marzeniami”. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych przez naszego gościa zadaniach. Bardzo dziękujemy, zarówno … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Głośne czytanie bajek dla przedszkolaków

9 czerwca Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach odwiedziła grupa 3-latków z Publicznego Przedszkola przy ul. Przejazd wraz z wychowawczynią p. Marią Siemasz oraz opiekunkami p. Jolantą Adryanowską i p. Iriną Ławrinowicz. Dzieci wysłuchały w ramach akcji głośnego czytania bajki o „Wielkiej tajemnicy zabawek” oraz kilku wierszy Juliana Tuwima. Nasi mali czytelnicy skorzystali również z radością z propozycji zabawy w naszym Kąciku Malucha.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

„Śladami Stasia i Nel”

Za nami kolejne zajęcia edukacyjne pt. „Śladami Stasia i Nel” z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. W lekcji zorganizowanej 8 czerwca udział wzięła klasa IVd ze szkoły podstawowej w Poddębicach wraz z nauczycielką p.Kowlaczyk. Dziękujemy uczniom za zainteresowanie i aktywny udział w zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Konkurs logopedyczny „Wierszyki łamiące języki”

W dniach 7-8.06.2016 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach odbyła się I edycja konkursu logopedycznego „Wierszyki łamiące języki”. Celem konkursu było promowanie poprawności językowej. Mieliśmy przyjemność zasiadać w komisji konkursowej oraz ufundować nagrody dla młodych recytatorów. Serdecznie gratulujemy wygranych Zdjęcia PPP Poddębice.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj