Dzienne archiwum: Marzec 21, 2020

KOMUNIKAT!!!

Szanowni Czytelnicy/Użytkownicy Biblioteki! Informujemy, iż od 16 marca do odwołania będziemy dostępni tylko pod numerem telefonu 505-343-776. Przypominamy także, że książki w okresie zamknięcia będą prolongowane, a kary za okres zamknięcia nie będą naliczane. Prolongat książek prosimy dokonywać poprzez konto biblioteczne, drogą mailową (powiatowabiblioteka_czytelnia@op.pl) lub telefonicznie (505-343-776). Pozdrawiamy!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Ograniczenie działalności instytucji kultury przedłużone do odwołania

Podajemy za Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich: „Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury oraz szkół artystycznych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą”. http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22234&fbclid=IwAR2rTYjxgCguq1xASGtMhJfybYqLVGbFE4NWTgdPHaD-BbLw_oNihwfxEKg https://www.gov.pl/web/kultura/koronawirus-ograniczenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-przedluzone-do-odwolania

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Poezji.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO jesienią 1999 roku. Święto ma na celu promowanie pisania poezji, publikowania, czytania oraz nauczania. Dzień Poezji świętuje się w wielu krajach, a w ostatnich latach również w Polsce. Patronem polskich imprez są Stowarzyszenia Literackie. W całej Polsce odbywają się imprezy kulturalne takie jak konkursy i wystawy literackie, które mają na celu propagowanie twórczości uznanych i początkujących poetów.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wiosna! :-)

Dziś pierwszy dzień wiosny

Opublikowano Aktualności | Skomentuj