Dzienne archiwum: Kwiecień 2, 2020

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. święto obchodzone co roku, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena duńskiego baśniopisarza. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

215 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena

2 kwietnia przypada 215 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena- duńskiego pisarza i poety najbardziej znanego ze swej twórczości baśniopisarskiej. Urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense. Wydał kilka tomów wierszy, opowiadań, sztuki teatralne, powieści, a także dziennik swojego życia. Napisał cykl baśni, które zostały wydane w 80 językach np. „Babunia”, „Bałwan ze śniegu”, „Calineczka”, ”Brzydkie Kaczątko„ i wiele innych. Zmarł 4 sierpnia 1875 r. na terenie posiadłości wiejskiej Rolighed koło Kopenhagi.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody Dnia Autyzmu mają na celu poszerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat autyzmu oraz są gestem solidarności, wparcia oraz pomocy dla osób autystycznych i ich rodzin. Wiele budynków w Polsce i na świecie będzie podświetlanych na niebiesko.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

15. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

2 kwietnia br. przypada 15. Rocznica Śmierci Papieża Polaka – Św. Jana Pawła II. Hasłem obchodów są słowa papieża „Musicie być mocni mocą miłości”, które wypowiedział w 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do Polski na krakowskich Błoniach. Jako papież odwiedził Polskę aż 9 razy, za każdym razem kierując do swoich rodaków wyjątkowe przesłania. O godzinie 21.37, 2 kwietnia 2005 r dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Papieża. Pogrzeb odbył się w piątek, sześć dni po śmierci na placu św. Piotra. Był jednym z największych zgromadzeń chrześcijan w historii świata. Na ceremonię przybyło około 300 tysięcy wiernych. Nabożeństwo prowadzone było w kilku językach przez 140 kardynałów. Pochowany został w … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj