Drugi Poddębicki Maraton Czytania „Z biegiem Wisły”

Za nami pierwszy dzień Drugiego Poddębickiego Maratonu Czytania „Z biegiem Wisły”. Celem Maratonu jest uczczenie 2017 Roku Wisły (Sejm RP) i Roku Władysława Stanisława Reymonta (Sejmik Województwa Łódzkiego), promocja legend związanych z miastami położonymi na szlaku Wisły oraz utworów Władysława Reymonta, podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju człowieka, podkreślenie roli rzeki Wisły w polskiej kulturze oraz integracja środowiska kulturalno-oświatowego Poddębic.
Organizatorami Maratonu są Biblioteka Pedagogiczna Filia w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach oraz sieć bibliotekarzy szkolnych działająca przy Bibliotece Pedagogicznej.

Dzisiejszy Maraton, który miał miejsce w Przedszkolu Publicznym w Poddębicach zorganizowany został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach. Zaproszeni goście czytali przedszkolakom legendy związane z miastami przez które przepływa rzeka Wisła.

Lektorami w maratonie byli: Pan Piotr Binder – Wicestarosta Poddębicki, Pan Przemysław Jaszczak – Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Strategii Powiatu, Pani Wioletta Świt-Pawlak – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Pani Renata Wodziak – kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie, Pani Magdalena Pańczyk – Dyrektor Przedszkola w Poddębicach, Pani Katarzyna Pluta – Wydział Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz uczniowie V a i V c z Paniami Renatą Olczyk i Bożeną Michalską ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach.

W ciągu trwania spotkania przeczytano min. takie legendy jak „O smoku wawelskim”, „Wars i Sawa”, „Legenda o Wiśle”, „Toruńskie katarzynki”, „Bazyliszek” i wiele innych.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom z Przedszkola Publicznego w Poddębicach oraz Niepublicznego Przedszkola „Inna Bajka” za udział w maratonie a także lektorom czytającym legendy oraz Dyrekcji Przedszkola Publicznego w Poddębicach za pomoc w organizacji Maratonu.

Zapraszamy na koleje dni Maratonu.

1a2a3a4a5a6a7a8a9a10a11a12a13a14a15a16a17a18a19a20a21a22a23a24a25a26a27a28a29a30a31a32a33a34a35a36a37a38a39a40a41a42a43a44a45a46a47a48a

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.