Informacja dotycząca otwarcia Biblioteki.

Szanowni Czytelnicy Biblioteki,

informujemy, iż 11 maja 2020 roku otwieramy Bibliotekę dla Czytelników.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnośnie wznowienia działalności bibliotek informujemy, że Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach będzie działała według następujących zasad:
1. Usługi biblioteczne będą realizowane wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Działalność Czytelni Ogólnej i Multimedialnej, w tym usługi kserograficzne i drukowanie oraz wszelkie imprezy kulturalne zostają zawieszone do odwołania.
2. Wypożyczenia będą odbywać się w godzinach 10.00-16.00.
3. Czytelnik korzystający z Biblioteki musi spełnić obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy części odzieży, maski, maseczki czy przyłbicy podczas przebywania w Bibliotece.
4. Czytelnik po wejściu do Biblioteki musi przebywać w „strefie czytelnika”, znajdującej się w korytarzu, wyznaczonej taśmą ostrzegawczą.
5. W celu przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego w Bibliotece będzie mógł przebywać maksymalnie 1 czytelnik (jedna osoba dorosła lub dziecko i opiekun/rodzic).
6. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru ani czasopism. Wypożyczenie odbywać się będzie tylko i wyłącznie poprzez bibliotekarza.
7. Czytelnik oddający wypożyczone książki, odkłada je na stolik znajdujący się w strefie czytelnika. Dopiero po jego wyjściu przyjęte egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu, włożone do pojemnika i poddane kwarantannie na okres 2 tygodni. Po upływie tego czasu zostaną odpisane z konta czytelnika i włączone do księgozbioru.
8. W podobny sposób odbędzie się proces wypożyczania – bibliotekarz przekazuje wypożyczone książki czytelnikowi umieszczając je na wyznaczonym do tego miejsca stoliku.
9. Wszystkim czytelnikom zwiększony zostanie limit wypożyczanych książek, tak aby mogli ograniczyć ilość odwiedzin w Bibliotece.
10. Rekomendujemy:
– zamówienia telefoniczne (43 678-40-22);
– zamówienia on-line (https://www.poddebice-pbp.sowwwa.pl/);
– umawianie się na konkretną godzinę w celu odbioru książek;
– wcześniejsze przygotowanie listy tytułów do wypożyczenia.
11. Czytelnikom, którzy w trosce o swoje bezpieczeństwo nie zdecydują się na odwiedziny, wypożyczone książki będą prolongowane.
12. Czytelnicy korzystający z Biblioteki będą mieli zapewniony dostęp do środków ochrony indywidualnej, które będą znajdować się w strefie czytelnika.
13. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.
14. Obowiązuje zakaz przemieszczania się, po innych niż wyznaczone, pomieszczeniach bibliotecznych.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie wymienionych zasad. Zapraszamy serdecznie :-)

Otwarcie BibliotekiInformacja dotycząca otwarcia Biblioteki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.