„Mała książka – wielki człowiek”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach zakwalifikowała się do nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.
Projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Celem kampanii jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcanie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Mały Czytelnik, który wraz z rodzicem odwiedzi Bibliotekę Powiatową otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Po uzyskaniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany dyplomem, potwierdzającym jego zainteresowanie książką i czytaniem. Oprócz dyplomu, przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Już wkrótce ruszamy z projektem i rozpoczniemy rozdawać Wyprawki naszym najmłodszym Czytelnikom. O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy :-)

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

MKWCz - logoPlakat

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.