Dzienne archiwum: Kwiecień 8, 2015

2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zapraszamy dzieci na zajęcia o bibliotece pt. „Kraina książek – zwana biblioteką” oraz warsztaty dotyczące książki pt. „Wiem, jak powstaje książka”. Zajęcia prowadzimy przez cały rok, nie tylko w kwietniu Serdecznie zapraszamy!!!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Krystyna Nepomucka – wystawa

31 marca minęła 95. rocznica urodzin polskiej pisarki Krystyny Nepomuckiej. Na wystawie zorganizowanej w naszej bibliotece przybliżamy twórczość autorki. Zapraszamy do zapoznania się z postacią pisarki.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wernisaż wystawy Ewy Słodzińskiej

27 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbył się wernisaż wystawy Pani Ewy Słodzińskiej, mieszkanki Zadzimia, absolwentki łódzkiej ASP. Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół i wielbicieli talentu artystki. Gościliśmy Pana Piotra Bindera-Wicestarostę Poddębickiego, Panią Krystynę Godzińską – Radną Powiatu Poddębickiego, Pana Stanisława Katuszę – Radnego Powiatu Poddębickiego, Panią Dorotę Kubiak- Zastępcę Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury, Panią Magdalenę Binder – Dyrektora Poddębickiego Domu Kultury i Sportu, Panią Renatę Dzieciątkowską -Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Poddębicach, Panią Lillę Organek- Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Bronowie oraz przyjaciół artystki. Na wystawie zaprezentowane zostały autorskie tkaniny, poduszki, filcowe podkładki pod kubki oraz ręcznie tkane obiekty … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Poezji

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO jesienią 1999 roku. Święto ma na celu promowanie pisania poezji, publikowania, czytania oraz nauczania. Dzień Poezji świętuje się w wielu krajach, a w ostatnich latach również w Polsce. Patronem polskich imprez są Stowarzyszenia Literackie. W całej Polsce odbywają się imprezy kulturalne takie jak konkursy i wystawy literackie, które mają na celu propagowanie twórczości uznanych i początkujących poetów. Biblioteka Powiatowa wpisując się w to wydarzenie zorganizowała wystawę na temat poezji. Na wystawie można zobaczyć tomiki poezji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, opracowania poezji, wiersze znanych poetów polskich i regionalnych oraz informacje na temat Światowego Dnia Poezji.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Konkurs recytatorski poezji Jana Lechonia

Biblioteka Powiatowa wraz ze Starostwem Powiatowym już po raz szósty ogłaszają Konkurs recytatorski pt. „Ścieżkami Lechonia”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół średnich. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Ekspozycja z okazji 80. rocznicy urodzin Ernesta Brylla

W marcu przypadała 80. rocznica urodzin Ernesta Brylla, polskiego poety, pisarza, dziennikarza, autora tekstów piosenek, tłumacza i krytyka filmowego. Z tej okazji w Czytelni Biblioteki zorganizowaliśmy wystawę przybliżającą postać pisarza.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Kota – zajęcia

17 lutego obchodziliśmy po raz kolejny Święto Kota w celu zwrócenia szczególnej uwagi na los bezdomnych zwierząt. W nawiązaniu do tego święta, gościliśmy dziś grupę 4-latków z Publicznego Przedszkola przy ul. Przejazd wraz z wychowawczynią. Po krótkiej pogadance dotyczącej kotów, dzieci rozwiązywały zadania związane z postacią kota w bajkach oraz kolorowały kocie maski. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich opiekunom za sympatyczne spotkanie

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Czytelnik Roku 2015 – ogłoszenie konkursu

Drodzy Czytelnicy! Biblioteka Powiatowa po raz kolejny ogłasza konkurs czytelniczy. Organizatorem imprezy jest nasza biblioteka. Konkurs trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r. W konkursie mogą wziąć udział czytelnicy, którzy regularnie korzystają ze zbiorów Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach. Podstawowym kryterium oceny i przyznania tytułu „Czytelnika Roku 2015” jest największa liczba wypożyczonych książek. Nagrodzeni czytelnicy otrzymają dyplomy i nagrody. Lista nagrodzonych czytelników będzie prezentowana na stronie internetowej biblioteki. Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszenia znajduje się w Czytelni Ogólnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Stanisław Ignacy Witkiewicz – wystawa

24 lutego minęła 130. rocznica Stanisława Ignacego Witkiewicza polskiego malarza, pisarza, fotografika, dramaturga i filozofa. Portret artysty przybliża wystawa zorganizowana w bibliotece powiatowej.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Walentynkowa wystawka

Tradycyjnie, z okazji dnia 14 lutego, do biblioteki powiatowej zawitał walentynkowy nastrój. Walentynki to coroczne święto zakochanych, które na dobre zakorzeniło się w polskiej tradycji. Z tej okazji zorganizowano wystawkę walentynkową oraz przystrojono całą bibliotekę w tradycyjne serduszka, tak aby odwiedzającym Czytelnikom umilić czas spędzony w bibliotece.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj