Dzienne archiwum: Maj 13, 2015

„Cała Polska Czyta Dzieciom” – głośne czytanie bajek

Głośne czytanie bajek stało się już tradycją obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece. W związku z tym 13 maja do powiatowej biblioteki zawitała grupa 5,6-latków z Publicznego Przedszkola przy ul. Przejazd z wychowawczynią p. Iwoną Michalak. Dzieci cierpliwie i z zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych dla nich bajek, które zostały wybrane na podstawie wytycznych Fundacji ABCXXI – organizatora akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Prelekcja o narkotykach – spotkanie z młodzieżą gimnazjalną

13 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyła się pogadanka na temat narkotyków oraz innych substancji uzależniających, dla młodzieży z klasy III a poddębickiego gimnazjum. Prelekcję poprowadziła p. Katarzyna Stempień – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach. Okazją do zorganizowania spotkania był trwający Tydzień Bibliotek oraz zbliżający się Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Powiatowy Dzień Bibliotekarza

12 maja br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach bibliotekarze z powiatu poddębickiego świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczyste spotkanie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Poddębicach. W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Binder – Wicestarosta Poddębicki, Dorota Kubiak – Z-ca Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury w Starostwie Powiatowym w Poddębicach, Magdalena Binder – Dyrektor Poddębickiego Domu Kultury i Sportu, dyrektorzy i kierownicy miejskich i gminnych bibliotek publicznych, bibliotekarze pracujący w tychże bibliotekach a także sympatycy i przyjaciele biblioteki. Po powitaniu gości i uczestników spotkania, głos zabrał Pan Piotr Binder – Wicestarosta, który złożył zgromadzonym bibliotekarzom życzenia z okazji ich święta oraz podziękował za ich pracę na rzecz upowszechniania … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj