Miesięczne archiwum: Wrzesień 2015

Głośne czytanie z przedszkolakami

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, w związku z czym naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola przy ul. Przejazd wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Wojtczak oraz p. Iwoną Michalak. Po wysłuchaniu opowiadania przeczytanego przez bibliotekarkę, dzieci rozpoznawały bohaterów bajek wplecionych w to opowiadanie, a następnie kolorowały obrazki z bajkowymi postaciami. Inną formą zapoznania przedszkolaków ze światem bajek było „magiczne pudło”, z którego dzieci losowały rekwizyty i musiały zgadnąć z jakiej bajki te przedmioty pochodzą. Dzięki takiemu spotkaniu przedszkolaki poznały najbardziej znane bajki i baśnie, a także dobrze się bawiły. Dziękujemy za świetną zabawę

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Spotkanie z Włodzimierzem Dudką

23 września gościliśmy Pana Włodzimierza Dudkę, który podzielił się z uczestnikami spotkania wiedzą na temat Świętej Faustyny. Święta pochodziła ze Świnic Warckich, miejscowości leżącej w sąsiedztwie powiatu poddębickiego. Jej kult rozsławiony jest na całym świecie. W spotkaniu brały udział klasy drugie z Gimnazjum Publicznego w Poddębicach z p. Lillą Organek oraz Kamilą Kaliszka. Impreza zapoczątkowała cykl spotkań hagiograficznych.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości książkowe :-)

Rozpoczęliśmy zakup nowości książkowych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dożynki powiatowe

13 września wzięliśmy udział w IV Dożynkach Powiatu Poddębickiego. Promowaliśmy naszą Bibliotekę prezentując nowości książki, pochodzące ze zbiorów biblioteki. Rozdawaliśmy także foldery i ulotki, a także zaprezentowaliśmy Kącik Malucha, który cieszył się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

45. rocznica śmierci Jana Szautyngera

12 września przypada 45. rocznica śmierci Jana Szautyngera polskiego poety, satyryka, teoretyka lalkarstwa i tłumacza.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Zaproponuj książkę :-)

Drodzy Czytelnicy, właśnie rozpoczynamy kolejne zakupy nowości do naszej biblioteki. Otrzymaliśmy dotację z Biblioteki Narodowej dlatego czekamy także na Wasze propozycje zakupów Zaproponujcie książkę pod adresem: powiatowabiblioteka_czytelnia@op.pl.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Narodowe Czytanie Lalki

Już jutro kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem czytamy „Lalkę” B. Prusa. Włączamy się w akcję i zapraszamy osoby chętne do czytania razem z nami U nas Narodowe Czytanie fragmentów Lalki w godz. 11.00-13.00. Zapraszamy również do oglądania wystawy książek B. Prusa.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

110. rocznica urodzin Św. Faustyny Kowalskiej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj