Miesięczne archiwum: Listopad 2016

Finał Konkursu Recytatorskiego „Moja Mała Ojczyzna”

Informujemy, iż Finał Konkursu Recytatorskiego „Moja Mała Ojczyzna” odbędzie się dn. 09.12.2016 r. o godz. 10.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Lekcja biblioteczna

22 listopada 2016 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyły się lekcje biblioteczne dla klas trzecich z gimnazjum w Wartkowicach. Bibliotekę odwiedziły klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. Mariolą Błaszczyk oraz p. Anitą Stelmach. Młodzież dowiedziała się jak zostać naszym czytelnikiem, zapoznała się z formami działalności oraz ofertą książkową biblioteki. Szukaliśmy również zalet czytania książek, przeciwstawiając książkę nowoczesnym technologiom typu: Internet, telefon komórkowy. Dziękujemy uczniom za udział w zajęciach i zapraszamy do biblioteki powiatowej.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Lekcja biblioteczna

18 listopada 2016 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach zorganizowała lekcje biblioteczne dla klas drugich z gimnazjum w Wartkowicach. Bibliotekę odwiedziły klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Kozak i p. Dorotą Kaletą. Młodzież dowiedziała się jak zostać czytelnikiem biblioteki, w jaki sposób korzystać z księgozbioru; poznała także formy działalności naszej biblioteki. Wspólnymi siłami udowadnialiśmy również, że książka jest przyjacielem człowieka. Dziękujemy uczniom za udział w zajęciach i zapraszamy do biblioteki powiatowej.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości książkowe – zapraszamy

Zapraszamy po kolejne nowości książkowe.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Poddębicki Maraton Czytania pt. „Zaczytajmy Sienkiewicza”.

15 listopada w Teatrze Integracji – Pijalnia Wód Termalnych w Poddębicach odbył się pierwszy Poddębicki Maraton Czytania pt. „Zaczytajmy Sienkiewicza” zorganizowany pod Patronatem Starosty Poddębickiego Ryszarda Ryttera. Organizatorami imprezy były Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Z.Skibińskiego w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach. Impreza odbyła się z okazji przypadającej w tym dniu setnej rocznicy śmierci pisarza oraz ustanowienia Roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza. Zaproszeni goście (przedstawiciele lokalnych instytucji, placówek kulturalno-oświatowych) oraz osoby chętne czytały wybrane specjalnie na tę okazję fragmenty utworów pisarza. Publicznością byli zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej – Literatura Irlandzka.

Zapraszamy do udziału w Konkursie.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Poddębicki Maraton Czytania „Zaczytajmy Sienkiewicza”.

Przypominamy i zapraszamy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Zapraszamy po audiobooki

W ostatnim czasie wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o kolejne audiobooki. Zapraszamy do wypożyczania

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości

Zapraszamy po kolejne nowości książkowe

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Lekcja biblioteczna

3 listopada gościliśmy I klasę Technikum o profilu technik turystyki wiejskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach wraz z p. Alicją Michalak. Celem wizyty była informacyjna lekcja biblioteczna, podczas której młodzież poznała zasady korzystania z biblioteki, różnorodne formy pracy naszej placówki oraz zapoznała się z księgozbiorem. Ze względu na profil klasy, największym zainteresowaniem cieszyły się podręczniki związane z agroturystyką. Dziękujemy za odwiedziny.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj