Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

„Czym jest dla Ciebie patriotyzm?” – zajęcia edukacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie

25 marca br. w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?” uczestniczyli uczniowie z klas IV, V. VI ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie wraz z Paniami Sławą Mikołajczyk, Małgorzatą Sowińską i Marią Burską. Dziękujemy za udział w zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

„Czym jest dla Ciebie patriotyzm?” – zajęcia edukacyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Poddębicach

24 kwietnia br. gościliśmy uczniów klasy Va ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach wraz z Panią Bożeną Piaseczną na zajęciach edukacyjnych pod hasłem „”Czym jest dla Ciebie patriotyzm?”. Dziękujemy za udział w spotkaniu.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku ze świętem książki Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała 21 kwietnia zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej. Z zaproszenia skorzystała klasa Vc ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach wraz z wychowawczynią – p. Renatą Olczyk. Dzieci poprzez prezentację multimedialną zapoznały się z historią pisma i książki, począwszy od starożytności aż do czasów współczesnych. Następnie, na wzór ludu Sumerów ze starożytnej Mezopotamii, uczniowie wyrabiali z gliny tabliczki, na których rylcami mogli napisać swoje imiona. Zajęcia plastyczne spotkały się z dużym entuzjazmem naszych gości Dziękujemy klasie Vc za udział w zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wesołych Świąt

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawa prac świątecznych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 201 w Łodzi

Zapraszamy do oglądania wystawy prac świątecznych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 201 w Łodzi. Przepiękne świąteczne prace trafiły do naszej Biblioteki dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Kaweckiej. Dziękujemy i zapraszamy do oglądania.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer”

12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach odbył się XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer”. Mieliśmy przyjemność zasiadać w komisji konkursowej. W konkursie mogliśmy zobaczyć cztery przedstawienia: „Królewna Śnieżka” (I miejsce – SP w Poddębicach), „Spotkanie bajek” (II miejsce – SP w Poddębicach), „W szkole” (III miejsce – SP w Niemysłowie) oraz wyróżnienie SP w Poddębicach za spektakl „Lokomotywa”. Przyznano także nagrody aktorskie: Martynie Markowskiej ze SP w Poddębicach za rolę Królewny Śnieżki w sztuce „Królewna Śnieżka” oraz Mateuszowi Szczepaniakowi ze SP w Poddębicach, który wcielił się w postać gajowego w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”. Natomiast nagroda za najciekawszy strój sceniczny powędrowała do Niny Galoch (SP w … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawa prac świątecznych 6-latków C z Przedszkola Publicznego przy ul. Miłej w Poddębicach

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

W dniu 11 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach odbył się XIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych. Mieliśmy przyjemność zasiadać w jury konkursu. I miejsce zajęła SP w Wartkowicach, II i III SP w Poddębicach, natomiast wyróżnienia otrzymała SP w Uniejowie (dwie grupy) i SP w Niemysłowie. Gratulujemy wygranych.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Warsztaty wielkanocne

11 kwietnia 2017 roku do naszej biblioteki zawitały 6-latki C z przedszkola przy ul. Miłej razem z panią Marzenną Kocik na wielkanocne warsztaty. Przedszkolaki kolorowały wielkanocne jaja ale największą atrakcją było szukanie wielkanocnego zajączka ukrytego na podwórku przed budynkiem biblioteki Dziękujemy przedszkolakom za świetną zabawę

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Informacja

Opublikowano Aktualności | Skomentuj