Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Informacja

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

W świecie bajek i baśni

12 czerwca, przybyła do nas klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach wraz z p. Teresą Jabłońską i Karoliną Gurazdą na zajęcia zatytułowane „W świecie bajek i baśni”. Spotkanie zaczęło się od przeczytania listu skierowanego do dzieci przez Bajkową Wróżkę. Okazało się, że zły czarodziej rzucił na krainę bajek straszną klątwę i w świecie baśni zapanował chaos. Żeby znane bajkowe postacie mogły wrócić do swojej bajki, przedszkolaki musiały wykonać szereg skomplikowanych zadań. Powrót Kopciuszka był możliwy po ułożeniu puzzli. Królewna Śnieżka wróciła na swoje miejsce, kiedy dzieci ułożyły obrazki z historią o Śnieżce, zgodnie z wydarzeniami z przeczytanej bajki. Czerwony Kapturek odnalazł się po tym jak nasi … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

95-ta Rocznica Urodzin Mirona Białoszewskiego.

W czerwcu przypada 95-ta Rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego – polskiego poety, dramatopisarza i aktora teatralnego. Przygotowaliśmy wystawę upamiętniającą postać i twórczość pisarza. Zapraszamy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawka czerwcowa.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

II Poddębicki Maraton Czytania „Z biegiem Wisły”.

W dniu 8 czerwca odbył się ostatni, finałowy, etap II Poddębickiego Maratonu Czytania „Z biegiem Wisły”. Czytanie odbyło się w Teatrze Integracji – Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach. Tego dnia czytano dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, uczniom, nauczycielom, opiekunom oraz lektorom za udział w Maratonie.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

II Poddębicki Maraton Czytania „Z biegiem Wisły”

W dniach 6 i 7 czerwca odbyły się kolejne etapy II Poddębickiego Maratonu Czytania „Z biegiem Wisły”. 6 czerwca czytania odbywały się w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach, natomiast 7 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Porczynach, Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie, Zespole Szkół w Wartkowicach oraz Zespole Szkół w Zadzimiu.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Drugi Poddębicki Maraton Czytania „Z biegiem Wisły”

Za nami pierwszy dzień Drugiego Poddębickiego Maratonu Czytania „Z biegiem Wisły”. Celem Maratonu jest uczczenie 2017 Roku Wisły (Sejm RP) i Roku Władysława Stanisława Reymonta (Sejmik Województwa Łódzkiego), promocja legend związanych z miastami położonymi na szlaku Wisły oraz utworów Władysława Reymonta, podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju człowieka, podkreślenie roli rzeki Wisły w polskiej kulturze oraz integracja środowiska kulturalno-oświatowego Poddębic. Organizatorami Maratonu są Biblioteka Pedagogiczna Filia w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach oraz sieć bibliotekarzy szkolnych działająca przy Bibliotece Pedagogicznej. Dzisiejszy Maraton, który miał miejsce w Przedszkolu Publicznym w Poddębicach zorganizowany został przez Powiatową … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj