Miesięczne archiwum: Październik 2017

Zajęcia z patriotyzmu

24 października 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czym dla ciebie jest patriotyzm?”. W zajęciach uczestniczyły klasy VIa i VIb ze Szkoły Podstawowej w Wartkowicach wraz z nauczycielkami p. Mariolą Błaszczyk oraz p. Urszulą Owczarek-Łuczak. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie poznali patronów roku 2017, najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz ciekawe miejsca i zabytki naszego kraju. Następnie utrwalili te wiadomości poprzez zabawy edukacyjne. Dziękujemy gościom z Wartkowic za skorzystanie z naszej oferty zajęć dla dzieci i młodzieży.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości

Zapraszamy po nowości

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Zajęcia nt. patriotyzmu

17 października Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach odwiedziły dwie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Wartkowicach wraz z nauczycielkami p. Mariolą Błaszczyk oraz p. Anną Leśniewską. Celem spotkania były zajęcia dotyczące patriotyzmu. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz przygotowanym zadaniom, dzieci dowiedziały się czym jest patriotyzm, jakie są postawy patriotyczne, jakich mamy bohaterów narodowych, a także poznały miejsca związane z historią Polski. Dziękujemy uczniom wartkowickiej szkoły za czynny udział w naszych zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Żołnierzy Batalionów Chłopskich oraz 200. Rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.

8 października obchodzimy Dzień Żołnierzy Batalionów Chłopskich. Bataliony Chłopskie, które powstały w 1940 roku to konspiracyjna organizacja zbrojna polskiego ruchu ludowego licząca około 170 tys. ludzi. Organizacja działała w czasie II wojny światowej na terenie Generalnego Gubernatorstwa i w Wielkopolsce w celu obrony wsi polskiej przed terrorem niemieckim. Po Armii Krajowej była to największa formacja zbrojna podczas okupacji. 15 października przypada 200. Rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – polskiego i amerykańskiego generała uczestnika wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej. W celu upamiętnienia przypadających Rocznic Biblioteka Powiatowa przygotowała wystawę, którą można oglądać do końca października. Zapraszamy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj