Miesięczne archiwum: Marzec 2018

Życzenia wielkanocne

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawa wielkanocna

Dzięki uprzejmości p. Małgorzaty Kaweckiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 201 w Łodzi, w naszej bibliotece można oglądać wystawę pokonkursowych prac plastycznych o tematyce wielkanocnej, wykonanych przez uczniów szkół specjalnych. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wielkanocne czytanie

26 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach miało miejsce wielkanocne głośne czytanie. Bibliotekę odwiedziła grupa 3-latków z przedszkola przy ul. Przejazd wraz z p. Kasią Wojtczak. Dzieci wysłuchały opowieści „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach” oraz poznały „Historię pewnego jajka”. Dziękujemy naszym najmłodszym czytelnikom za odwiedziny

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

„Dobrzy ludzie w czasach zła” – zajęcia

20 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Dobrzy ludzie w czasach zła”, zorganizowane w związku z obchodami roku 2018 jako Roku Ireny Sendlerowej. Uczestnikami lekcji byli uczniowie klasy VII a ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach wraz z p. Agnieszką Kucińską-Antoniak. Na zajęciach poruszany był temat II wojny światowej oraz Holocaustu. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz mapom myśli młodzież poznała bohaterów, którzy przeciwstawiali się złu: Irenę Sendlerową, Jana Karskiego oraz Janusza Korczaka. Dziękujemy uczniom klasy VII za udział w zajęciach i zapraszamy kolejne grupy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj