Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Nowości książkowe – zapraszamy :-)

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Edukacja patriotyczna – zajęcia z cyklu „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?”

14 listopada gościliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego w Poddębicach na kolejnych zajęciach z cyklu „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?”. Zajęcia organizowane są z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć pokazujemy dzieciom w jaki sposób mogą na co dzień, w prostych czynnościach przejawiać patriotyzm. Dziękujemy za przybycie do naszej Biblioteki.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

INFORMACJA

Szanowni Czytelnicy, przypominamy, że 17 listopada (sobota) pracujemy w godz. 8.00-16.00.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Spotkanie z książką

13 i 16 listopada odbyły się kolejne spotkania z cyklu pod hasłem „Spotkanie z książką”. Spotkania skierowane są do seniorów z powiatu poddębickiego.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

12 listopada dniem wolnym od pracy

Szanowni Czytelnicy, informujemy, iż w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 12 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym w tym dniu Biblioteka będzie nieczynna.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Kolejna porcja nowości w bibliotece

Serdecznie zapraszamy po kolejne nowości książkowe zakupione z dotacji Biblioteki Narodowej oraz wkładu własnego.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

„Czym jest dla Ciebie patriotyzm?” – zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

Przypominamy, iż w związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach kontynuuje zajęcia edukacyjne ph. „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?” i serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych na zajęcia edukacyjne. Mając na uwadze znaczenie edukacji patriotycznej dla kształtowania właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, chcemy pokazać dzieciom w jaki sposób mogą na co dzień, w prostych czynnościach przejawiać patriotyzm. W celu umówienia terminu spotkania prosimy o kontakt pod numerem telefonu 43 678-40-22 lub osobiście. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z proponowanych zajęć, które będą odbywać się w roku szkolnym 2018/2019.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Biblioteka zorganizowała wystawę. Zapraszamy do oglądania ekspozycji oraz zachęcamy do wypożyczania literatury na temat odzyskania niepodległości.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Piękna nasza Polska cała” – zajęcia z przedszkolakami

6 listopada odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Poddębicach z ulicy Przejazd na zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, który jest zorganizowany z okazji święta 100- lecia odzyskania niepodległości. Była to pierwsza część zajęć, która dotyczyła poznawania przez dzieci polskich legend i symboli. Kolejna część będzie tyczyła się poznawania sławnych Polaków. Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj