Miesięczne archiwum: Październik 2019

Halloweenowa wystawka ;-)

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wizyta u przedszkolaków :-)

31 października, jedna z naszych bibliotekarek została zaproszona do Publicznego Przedszkola w Poddębicach, żeby przeczytać 5-latkom bajkę o Kopciuszku. Głośne czytanie jest jednym z założeń ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Magiczna moc bajek”, w której przedszkole bierze udział. Opowieść o Kopciuszku wpisała się także świetnie w przypadające dzisiaj święto Halloween, gdyż w bajce, pod wpływem czarów, dynia zmienia się w karetę Kopciuszka, a dynia to przecież główny atrybut Halloween

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki – zakupy :-)

Pierwsze książki zakupione z dotacji w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych już czekają do opracowania i udostępnienia dla naszych Czytelników Wkrótce kolejna „porcja” nowości „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

INFORMACJA

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej.

26 października przypada 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej, pisarki, autorki tysięcy wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Autorka jest laureatką Orderu Uśmiechu oraz Super Koziołka – Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego przyznawanej za całokształt twórczości. Wanda Chotomska stworzyła także słynny kultowy cykl dobranocek dla dzieci „Jacek i Agatka”. Jest także autorką takich utworów jak „Tadek Niejadek”, „Dzieci pana Astronoma”, „Pies z ulicy Bałamutów”, „Pięciopsiaczki”, „W kraju Patataju” oraz „Kurczę blade”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Warsztaty plastyczne pt. „Co w liściach szeleści?”

25 października w naszej bibliotece odbyły się jesienne warsztaty plastyczne pt. „Co w liściach szeleści?”, w których udział wzięła klasa IIa ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna na temat drzew oraz tego, jak zmieniają się one w zależności od pór roku. Następnie z „darów jesieni”, czyli kasztanów, żołędzi, jarzębiny, kolorowych liści dzieci tworzyły rzeczy, które podpowiadała im wyobraźnia. Efekty ich pracy można oglądać na wystawce w powiatowej bibliotece do końca października. Było nam bardzo miło gościć drugoklasistów. Dziękujemy i pozdrawiamy

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

15. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY EUROPEJSKIEJ

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Literatury Europejskiej, który w tym roku odbywa się pod hasłem „100-lecie Województwa Łódzkiego”. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach organizuje przesłuchania uczniów szkół ponadpodstawowych. Finał konkursu odbędzie się 28 listopada w bibliotece. Zapraszamy REGULAMIN 2019 KARTA ZGŁOSZENIA Oświadczenie i klauzula ŁÓDZKIE-LITERATURA i CIEKAWOSTKI

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

16 października – Dzień Papieża Jana Pawła II

Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto obchodzone co roku 16 października. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle co roku obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, który przypada w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski oraz pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. 16 października 2002 Jan Paweł II wprowadził do różańca Tajemnice światła.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nobel dla Polki

Olga Tokarczuk, polska pisarka otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Serdecznie gratulujemy noblistce i zapraszamy do naszej biblioteki po książki nagrodzonej pisarki.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

155. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego.

14 października przypada 155. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego, polskiego prozaika, publicysty, dramaturga, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich w historii. Żeromski był czterokrotnie nominowany do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jest autorem takich powieści jak „Syzyfowe prace”, „Ludzie bezdomni” czy „Popioły”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj