Miesięczne archiwum: Kwiecień 2020

Informacja dotycząca otwarcia biblioteki.

W związku z możliwością otwarcia od dnia 4 maja bibliotek informujemy, iż w najbliższych dniach podamy termin otwarcia Wypożyczalni. Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Biorąc pod uwagę rekomendacje Biblioteki Narodowej w pierwszej fazie otwierania instytucji zostanie uruchomiona jedynie Wypożyczalnia oraz wprowadzone odpowiednie procedury korzystania z biblioteki w czasie epidemii. Ponadto Biblioteka Narodowa nie rekomenduje otwarcia czytelni do momentu odwołania stanu epidemii. https://www.gov.pl/web/kultura/wznowienie-dzialalnosci-niektorych-instytucji-kultury https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3971-od-4-maja-mozna-otwierac-biblioteki.html

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto organizowane co roku przez UNESCO. Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysłodawcą stworzenia Dnia Książki i Praw Autorskich był hiszpański wydawca Vicente Clavel Andrés, którego idea narodziła się w 1926 roku. Zachęcamy, aby w tym wyjątkowym czasie, który w większości spędzamy w domu, towarzyszyła nam właśnie książka

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Biuletyn samorządowy „Powiat z perspektywy”

Zachęcamy do lektury. biuletyn_1_39_2020

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Święta Wielkanocne

Odrobina świątecznego nastroju …

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Życzenia wielkanocne

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wielkanoc

Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Poprzedzający Wielkanoc tydzień, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek , Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne. Niedziela wielkanocna rozpoczyna się już w sobotę po zapadnięciu zmroku. Rozpoczyna ją Wigilia Paschalna, podczas której zapala się paschał – wielką woskową świecę, która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. W sobotę święcimy pokarmy. Niedziele Wielkanocną rozpoczyna msza rezurekcyjna. Drugi dzień świąt to Śmingus-dyngus, który polega na wzajemnym oblewaniu się wodą.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

KOMUNIKAT!!!

Szanowni Czytelnicy/Użytkownicy Biblioteki! Informujemy, iż od 16 marca do odwołania będziemy dostępni tylko pod numerem telefonu 505-343-776. Przypominamy także, że książki w okresie zamknięcia będą prolongowane, a kary za okres zamknięcia nie będą naliczane. Prolongat książek prosimy dokonywać poprzez konto biblioteczne, drogą mailową (powiatowabiblioteka_czytelnia@op.pl) lub telefonicznie (505-343-776). Pozdrawiamy!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. święto obchodzone co roku, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena duńskiego baśniopisarza. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

215 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena

2 kwietnia przypada 215 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena- duńskiego pisarza i poety najbardziej znanego ze swej twórczości baśniopisarskiej. Urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense. Wydał kilka tomów wierszy, opowiadań, sztuki teatralne, powieści, a także dziennik swojego życia. Napisał cykl baśni, które zostały wydane w 80 językach np. „Babunia”, „Bałwan ze śniegu”, „Calineczka”, ”Brzydkie Kaczątko„ i wiele innych. Zmarł 4 sierpnia 1875 r. na terenie posiadłości wiejskiej Rolighed koło Kopenhagi.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody Dnia Autyzmu mają na celu poszerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat autyzmu oraz są gestem solidarności, wparcia oraz pomocy dla osób autystycznych i ich rodzin. Wiele budynków w Polsce i na świecie będzie podświetlanych na niebiesko.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj