Miesięczne archiwum: Lipiec 2020

„Mała książka – wielki człowiek”

Miło nam poinformować, że zakwalifikowaliśmy się do nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” Projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Celem kampanii jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Mały Czytelnik, który odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po uzyskaniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany dyplomem, potwierdzającym jego zainteresowanie książką i czytaniem. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,blisko-6-tysiecy-bibliotek-w-nowej-edycji-projektu-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielki-czlowiek,5350.html

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Lato z książką :-)

Wakacje czy urlop to idealny czas na czytanie. Książka zmieści się do plecaka, torby i walizki Na letni wakacyjny czas letnie propozycje z naszego księgozbioru

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

75. rocznica śmierci Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej.

9 lipca przypada 75. rocznica śmierci Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, polskiej poetki i dramatopisarki dwudziestolecia międzywojennego. W roku 1924 zadebiutowała jako pisarka sztuką Szofer Archibald. Komedia w trzech aktach. Większość jej sztuk to typowe komedie. Wiersze poetki były bardzo często wykonywane jako piosenki. Zmarła 9 lipca 1945 r. w Manchesterze.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

20. rocznica śmierci Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

4 lipca 2000 r. zmarł Gustaw Herling-Grudziński, polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. W tym roku obchodzimy 20 rocznicę jego śmierci. Jego dorobek literacki to m.in. ”Żywi i umarli”, „Inny świat”, ”Podróż do Burmy”, „Pierścień”, „Portret wenecki”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

5. rocznica śmierci pisarki Krystyny Siesickiej.

3 lipca przypada 5. rocznica śmierci pisarki Krystyny Siesickiej. Siesicka była autorką wielu książek dla młodzieży m.in. „Beethoven i dżinsy”, „Jezioro Osobliwości”, ”Fotoplastykon”, „Piosenka koguta”, „Powiem Julce”. Pisała także scenariusze do filmów fabularnych takich jak: Urszula (1970) z Ryszardą Hanin, Jezioro osobliwości (1972) czy Żuraw i czapla (1985). Zmarła 3 lipca 2015 r. w Warszawie.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień psa.

1 lipca to Światowy Dzień Psa, pamiętajmy więc szczególnie o naszych czworonożnych przyjaciołach

Opublikowano Aktualności | Skomentuj