Miesięczne archiwum: Grudzień 2020

Życzenia świąteczne

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wystawa świąteczna prac plastycznych

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 201 w Łodzi udostępnili nam własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Prace są efektem szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Boże Narodzenie w mojej wyobraźni”. Dziękujemy dzieciom i ich nauczycielom za ten świąteczny akcent w naszej bibliotece oraz całoroczną owocną współpracę

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości książkowe w Bibliotece Powiatowej w Poddębicach – dotacja z Biblioteki Narodowej

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki, ponieważ w 2020 roku wzbogaciliśmy się o nowe, bardzo ciekawe i godne polecenia pozycje książkowe. Zakupu dokonaliśmy z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa – Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” oraz z własnego budżetu. Biblioteka po zatwierdzeniu wniosku została beneficjentem programu Biblioteki Narodowej, którego celem jest wzbogacenie księgozbioru bibliotek w nowości wydawnicze. Wśród nowości odnajdziemy wiele pozycji beletrystycznych, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2020 roku. Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych czytelnikach zakupując wiele pozycji beletrystycznych do czytania. Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych zbiorów, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie „Zrealizowano ze środków … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wspomnienia Wincentego Gortata pt. „Zakładnicy z pierwszego miliona”.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach otrzymała w darze egzemplarze wznowienia Wspomnień Wincentego Gortata pt. „Zakładnicy z pierwszego miliona”. Wznowienie książki zostało dofinansowane ze środków UE pozostających w dyspozycji LGD „Podkowa”. Wydanie zostało poprawione i rozszerzone. Książka trafiła do naszego księgozbioru regionalnego a mieszkańcy naszego powiatu będą mieli możliwość sięgnąć do relacji naocznego świadka wydarzeń sprzed 100 lat, gdyż Wincenty Gortat opisał także moment odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do lektury.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nagrody Nobla w Polsce w dziedzinie literatury.

Każdego roku w Sztokholmie 10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, odbywa się uroczystość wręczania Nagród Nobla. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie w 1901 roku. Każdy z laureatów otrzymuje złoty medal i dyplom honorowy oraz gratyfikację finansową na kontynuację swoich działań. Pokojowa Nagroda Nobla obierana jest natomiast w Oslo w Norwegii, w obecności norweskiej rodziny królewskiej. W tym ważnym dniu postanowiłyśmy przypomnieć sylwetki i dzieła polskich noblistów.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Nowości książkowe w Bibliotece Powiatowej w Poddębicach – dotacja z Biblioteki Narodowej

Zapraszamy Czytelników do odwiedzenia naszej Biblioteki i skorzystania z nowości książkowych zakupionych dzięki programowi Biblioteki Narodowej pt. „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

INFORMACJA

SZANOWNI CZYTELNICY! Informujemy, iż na mocy Zarządzenia Nr 10/2020 Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach w dniu 24 grudnia 2020 r. (Wigilia) Biblioteka będzie nieczynna. Na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy dzień 24 grudnia 2020 roku ustala się dla pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach dniem wolnym od pracy w zamian za święto 26 grudnia 2020 roku – Boże Narodzenie, przypadające w bieżącym roku w sobotę. Za utrudnienia przepraszamy.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Koronawirus – literatura

Drodzy czytelnicy! Wśród nowości zakupionych dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu znajdziecie w naszym księgozbiorze m.in. pozycje dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej. Zakupiłyśmy książki, z których można czerpać wiedzę o tym, co to są koronawirusy, jak chronić się przed wirusami, jak budować odporność organizmu, jak psychicznie przetrwać ten trudny czas. Mamy także w tym temacie kilka książek dla dzieci, dzięki którym łatwiej będzie wytłumaczyć Waszym pociechom dlaczego nie chodzą „normalnie” do szkoły i muszą więcej czasu spędzać w domu. Polecamy również pozycje tematyczne z literatury pięknej, gdyż okazuje się, że niektórzy pisarze „przewidzieli” pandemię tajemniczego wirusa i opisują to w swoich powieściach. Polecamy! Zapraszamy!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

95.rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta

5 grudnia przypada 95.rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta, polskiego pisarza, prozaika i nowelisty. Władysław Reymont jest Laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za czterotomową powieść „Chłopi”.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Dzień Anioła

Pewnie nie wszyscy wiedzą (dla nas też jest to pewne zaskoczenie :-), że 6 grudnia, oprócz tradycyjnych Mikołajek, obchodzimy także Dzień Anioła. Do naszej biblioteki zawitali więc skrzydlaci goście pod różnymi postaciami

Opublikowano Aktualności | Skomentuj