Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych z Programu Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Biblioteka Powiatowa po raz kolejny powiększy swój księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze. Wśród nowości znajdzie się wiele pozycji beletrystycznych, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2020 roku oraz liczne publikacje dla dzieci, młodzieży i studentów.

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

mkidn_01_cmyklogo BN1408372303

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.