Książki od Fundacji ING Dzieciom trafiły do naszej biblioteki

Miło nam poinformować, iż Fundacja ING Dzieciom podarowała naszej Bibliotece dwie piękne książki biblioterapeutyczne: „Lucjan. Lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”. Biblioteka zwróciła się do Fundacji z prośbą o przekazanie książek na potrzeby czytelnicze. Nasza prośba nie pozostała bez odpowiedzi i otrzymaliśmy bezpłatnie te wartościowe pozycje.

„Lucjan. Lew, jakiego nie było” to książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce. Autorką książki jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, natomiast oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung.

„Kosmita” to książka, której bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis. Autorką jest również Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Bardzo dziękujemy za książki, które wykorzystamy do zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci oraz staną się one lekturą dla wielu naszych czytelników.

Resized_20201027_124622

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.